Rutus Alter 71: Bir Define Dedektörü

Rutus Alter 71: Bir Define Dedektörü

Rutus Alter 71 v.2,0 Polonya’dan ithal edilen bir metal arama dedektörüdür. Vlf sistem kullanan bu dedektör sahip olduğu özellikleriyle sınıfında bulunmayan pek çok özelliğe sahiptir. Bu özellikleri onu eşsiz kılmaktadır.

Rutus Alter 71
Rutus Alter 71

Türkiye’de distribütörlüğünü yaptığımız süre içerisinde Rutus isteğimiz üzerine Alter 71’e Türkçe menü seçeneği getirmiştir. Türkçe menü kullanımı kolaylaştırırken bu gelişmiş define dedektörünü daha iyi anlamamızı sağlamaktadır. Alter 71 özelliklerinden biri olarak farklı frekanslarda sinyal gönderebilmektedir. Alter 71 sahip olduğu başlık ile hem define dedektörü hem de tektek dedektörü olarak tercih edilmektedir. Çünkü sahip olduğu güçlü ayrım yeteneği ve detaylı özellikleri ile her şartta en iyi sonuca ulaşmanızı sağlar. Rutus Alter 71, profesyonel bir dedektör arayan kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Rutus Alter 71, sistemsel olarak bir Vlf dedektör olmakla birlikte Pulse Dedektörlerin sahip olduğu küçük frekanslarda da çalışabilmektedir. Bu sayede altın arama, büyük gömüler ve define işaretleriyle ulaştığınız noktalarda sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır.

7 Ayrı hazırlanmış arama programı ile detaylı ayarlamalar gerçekleştirmeden aramaya başlayabilirsiniz. İyi sinyaller aldığınız bir bölgeye geldiğinizde ise hassas ayarlar gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede hem derin hem de yüzeyde bulunan metallere ulaşmayı başarın. Alter 71 ile eskiden arama yaptığınız alanları tekrar tarayın. Kısmetinizde olanı kaçırmayın.


Rutus Alter 71 Özellikleri


Rutus kendi web sitesinde Alter 71 v.2.0 modelinin sahip olduğu özellikleri anlatmıştır. Pek çok sayıda sahip olduğu özelliklerden bazılarını sizin için derledik.

4.4 -18.4 khz arası frekanslarla yollayabildiği sinyalleri 0,2’ lik kademelerle ayarlamanıza izin vermektedir. Bu sayede hem küçük parçalara hem de daha derinlerde bulunan kütle metallere  sinyallerin ulaşmasını sağlamaktadır. Sinyallerin farklı frekanslarda iletilmesi ile derinde karşılaşacağınız metallerin türünün anlamanızı sağlayacaktır. Define kasaları ya da defin mezarları gibi derin yapılar içerisine farklı frekanslarda sinyaller göndererek en doğru tespiti yapmayı başarın.

Ayarlanabilir eşik sesi (alt zemin sesi) istemediğiniz metallerin üzerinden geçtiğinizi öğrenmenizi sağlayacak. Zemin sesinde oluşan kesilme istemediğiniz bir metalin orada olduğunu bilmenizi sağlar.

Otomatik olarak gerçekleştirilebilen toprak ayarı ile en zorlu alanlarda bile başarılı sonuçlar elde edin. Ülkemizde yoğun bulunan mineralli topraklarda ve mineralli kayaların yer aldığı dere yataklarında define kasası ya da gömüler gibi derin hedefleri kaçırmayın.

Rutus Alter 71 sahip olduğu farklı ses tonlamaları ile metalin türü hakkında size bilgi verecektir.  6 hazır ses profiline ilaveten 3 adet kullanıcı tarafından programlanabilir ses profili ile karşımıza çıkmaktadır. Bu ses atamaları ile farklı metallerden duymak istediğiniz sesleri tanımlayabilirsiniz. Dilerseniz kablosuz wireless ile  kulaklıkla da kullanabilir tamamen sessiz biçimde çalışabilirsiniz. Alter 71 Arka ışığa da sahip ekranından size metalin hangisi olduğunu gösterecektir.


Alter 71- Mineral Maskeleme

Bu metal arama dedektörü, maskeleme özelliği (Notch Filter) ile istemediğiniz metaller için emek harcamak zorunda değilsiniz. Bu özellik ile yalnızca Altın, Gümüş ya da bronz aramayı tercih edebilirsiniz. Bu sayede ayrımın hassas olması için Hedef Kimlik (ID)’si 120 basamağa ayrılmıştır.

Metal dedektörlerinden beklenen bir diğer ihtiyac ise hassas aramalar gerçekleştirebilmesidir. 0-90 hassasiyet değerleri ile tam ihtiyacınız doğrultusunda bir arama gerçekleştirebilirsiniz. 8 kademeli başlık oynatma hızı ile taramak istediğiniz alanı daha hızlı ya da daha derin ve detaylı biçimde dolaşın. Rutus bu özellikleri denetiminize teslim ederek size istediğinize ulaşabilmeniz tasarlanmıştır.

Alter 71 v.2.0, 6 adet (AA Pil) ile çalışmaktadır. Pillerle çalışması  sayesinde işiniz yarım kalmayacak pil biter mi endişesi yaşamadan kullanmaya devam edebileceksiniz.

Rutus Alter 71 – Paket İçeriği

Rutus Alter 71- Kutu İçeriği

2021 itibariyle kutu içeriğinde 28 cm DD arama bobini, koruyucu kılıf ve çantasıyla sunulmaktadır.

Rutus metal dedektörleri fatura tarihinden itibaren geçerli 2 yıl garanti vermektedir. Lidya Dedektör olarak 2017 yılından beri Rutus’un Türkiye Distribütörlüğünü başarıyla sürdürmekteyiz. Rutus ürününüzde herhangi bir sıkıntı yaşadığınızda yetkili servisimiz sizin için en doğru bilgiyi ve hizmeti vermeyi amaçlamaktadır.

Çok sayıda özelliğe sahip Rutus Alter 71 v.2.0 hem profesyoneller hem de hedefleri olan yeni başlayanlar için ideal olacaktır.

Rutus Alter 71


Daha detaylı bilgi sahibi olmak için https://www.rutus.com.pl/en/page/28/alter-71-2 sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
Resmi Distribütörlüğümüzü görüntülemek için; https://www.rutus.com.pl/en/page/37/distributors

Genel Değerlendirme 

Rutus Alter 71 define dedektörü olarak kullanmak üzere tasarlanmıştır. Rutus markası dedektörcülerin istekleri doğrultusunda yeni cihazlar üretmeye devam etmektedir. Sahip olduğu göstergeli ekran ile hedeflerinizde şaşırmayın. İhtiyacınız olan dedektörü seçerken ne için üretildiğine dikkat ediniz. Rutus kalıntı yani tarihi nesneler aramak ve bulmak üzere tasarlanmıştır.  Sahip olduğu noktasal tespit göstergesi size sahada çalışırken kolaylık sağlar. Aynı zamanda toprak ayarı yapmadan önce ayarı gerçekleştireceğiniz bölgeyi kontrol etmenize yaramaktadır. Bu sayede demire balans yapmaya son. Pek çok kere demir üzerinde gerçekleştirilmiş toprak ayarı Rutus Alter 71 ile tek tuşla parmağınızın altında. 

Rutus Alter 71 Gösterge Paneli Hakkında Ekstra Bilgilendirme

Sahip olduğu panel ile cisme yakınlığınızı tespit edin. Gösterge panelinin hassas iletkenleri sayesinde çeşitli enerjilenme notkalarını tespit ederek çıkacak olan değerliyi bilin. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Para Birimini Seçin
USD Amerika Birleşik Devletleri (ABD) doları